קישורים רעים

קישורים רעים – איך לזהות ומה לעשות

תוכן עניינים

מאמר זה בוחן את הרעיון של קישורים נכנסים רעים, השפעתם על ביצועי האתר ודירוג מנועי החיפוש, ומציע טיפים מעשיים לאיתור וטיפול בהם.

מהם קישורים נכנסים ולמה הם חשובים?

קישורים נכנסים הם קישורים מאתרים אחרים שמפנים לאתר שלך. הם ידועים גם בתור "קישורים נכנסים" או "קישורים נכנסים". קישורים נכנסים חיוניים לשיפור דירוג מנוע החיפוש של האתר שלך, מכיוון שמנועי חיפוש כמו גוגל משתמשים בהם כדרך למדוד את הרלוונטיות והסמכות של אתר אינטרנט. למעשה, קישורים נכנסים הם אחד הגורמים החשובים ביותר שמנועי חיפוש לוקחים בחשבון בעת דירוג אתרים לתוצאות חיפוש.

 • החשיבות של קישורים נכנסים

  קישורים נכנסים חשובים ממספר סיבות. ראשית, הם עוזרים למנועי החיפוש להבין את התוכן והרלוונטיות של האתר שלך. ככל שיש לך קישורים נכנסים איכותיים יותר המפנים לאתר שלך, כך גדל הסיכוי שמנועי החיפוש יזהו את האתר שלך כמקור מידע בעל ערך וסמכותי. זה יכול להוביל לדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש, מה שיכול לתרגם ליותר תנועה ולקוחות פוטנציאליים עבור העסק שלך.
 • סוגי קישורים נכנסים

  לא כל הקישורים הנכנסים נוצרים שווים. ישנם שני סוגים עיקריים של קישורים נכנסים:
  "dofollow" ו-"nofollow". קישורי Dofollow הם סוג של קישורים נכנסים שמנועי חיפוש מזהים ומשתמשים בהם כדי למדוד את הרלוונטיות והסמכות של אתר אינטרנט. קישורים נכנסים של Nofollow, לעומת זאת, הם קישורים שתויגו בתכונת "nofollow", שאומרת למנועי החיפוש לא לספור אותם בדירוג האתר במנועי החיפוש. למרות שקישורים נכנסים של nofollow לא ישפיעו ישירות על דירוג מנוע החיפוש שלך, הם עדיין יכולים להיות בעלי ערך להנעת תנועה לאתר שלך ולבניית מודעות למותג.
 • בניית קישורים נכנסים איכותיים

הצד האפל של קישורים נכנסים: מה הופך קישור אחורי רע?

למרות שקישורים נכנסים יכולים להיות נכס בעל ערך לאתר שלך, לא כל הקישורים נכנסים נוצרים שווים. למעשה, ישנם כמה קישורים נכנסים שיכולים למעשה לפגוע בדירוג ובמוניטין של האתר שלך במנועי החיפוש. אלה ידועים בתור "קישורים נכנסים רעים", והם עלולים להזיק להצלחת האתר שלך.

אחד הגורמים העיקריים שקובעים אם קישור נכנס הוא "רע" הוא איכות האתר שממנו הוא מגיע. אם האתר באיכות נמוכה, ספאמי או בעל היסטוריה של עיסוק בפרקטיקות לא אתיות, הקישור האחורי עשוי להיחשב "רע". הסיבה לכך היא שמנועי חיפוש כמו גוגל רואים בקישורים נכנסים כהבעת אמון באתר האינטרנט שלך, ואם האתר שמקשר אליך אינו אמין, אז זה יכול לשקף בצורה גרועה גם באתר שלך.

גורם נוסף שיכול להפוך קישור נכנס ל"רע" הוא אם הוא לא רלוונטי לתוכן או לתעשייה של האתר שלך. לדוגמה, אם אתה מנהל אתר שמוכר מוצרים לחיות מחמד, ואתה מקבל קישור נכנס מאתר שמתמקד בהימורים או תוכן למבוגרים, אז קישור זה עשוי להיחשב "רע" מכיוון שהוא לא רלוונטי לתוכן או לקהל של האתר שלך .

בנוסף, קישורים נכנסים המוצבים באתרי אינטרנט אך ורק לצורך בניית קישורים, במקום לתת ערך למשתמשי האתר, יכולים להיחשב גם הם כ"רעים". אלה ידועים בשם "סכימות קישור", והן מהוות הפרה של הנחיות גוגל למנהלי אתרים. כמה דוגמאות לסכימות קישורים כוללות קנייה או מכירה של קישורים, השתתפות בחילופי קישורים או שימוש בתוכנות אוטומטיות לבניית קישורים.

האם כל הקישורים נוצרים שווים?

כשמדובר בקישורים נכנסים, לא כל הקישורים נוצרים שווים. גורם אחד שמשחק תפקיד משמעותי בקביעת הערך של קישור נכנס הוא סמכות התחום של האתר שמקשר אליך.

סמכות דומיין היא מדד שפותח על ידי Moz, והוא משמש למדידת "חוזק" או "סמכות" של אתר אינטרנט. סמכות התחום לוקחת בחשבון מגוון גורמים, כגון גיל האתר, מספר הקישורים הנכנסים שיש לו ואיכותם של אותם קישורים נכנסים.

ככל שסמכות הדומיין של אתר אינטרנט גבוהה יותר, קישור נכנס מאתר זה יהיה בעל ערך רב יותר. הסיבה לכך היא שמנועי חיפוש רואים באתרים בעלי סמכות דומיין גבוהה יותר מהימנים וסמכותיים, ולכן, קישור נכנס מאתר כזה נתפס כהצבעת אמון חזקה יותר באתר האינטרנט שלך.

עם זאת, חשוב לציין שסמכות תחום היא רק גורם אחד שיש לקחת בחשבון בעת הערכת הערך של קישור נכנס. ייתכן שקישור נכנס מאתר עם סמכות דומיין נמוכה יותר יהיה בעל ערך רב יותר מקישור נכנס מאתר עם סמכות דומיין גבוהה יותר, בהתאם לרלוונטיות של האתר המקשר לתוכן ולתעשייה של האתר שלך.

בנוסף, חשוב להתמקד בבניית פרופיל קישורים נכנסים מגוון, במקום להסתמך רק על קישורים נכנסים מאתרים בעלי סמכות תחום גבוהה. פרופיל קישורים נכנסים מגוון הכולל שילוב של אתרי סמכות דומיינים גבוהים ונמוכים יכול לעזור ליצור פרופיל קישורים טבעי ומאוזן יותר, שיכול בסופו של דבר לשפר את הדירוג והנראות של האתר שלך במנוע החיפוש.

"סכימות קישורים": מקור נפוץ של קישורים נכנסים גרועים?

ככל שגדלה החשיבות של קישורים נכנסים לאופטימיזציה למנועי חיפוש, כך גדלה השכיחות של מה שמכונה "סכימות קישורים". אלו הן טקטיקות המשמשות חלק מבעלי אתרים בניסיון לתמרן את דירוג מנועי החיפוש על ידי בניית כמויות גדולות של קישורים נכנסים באיכות נמוכה וספאמיים לאתר שלהם.

דוגמאות לסכימות קישורים כוללות קניית קישורים, השתתפות ברשתות החלפת קישורים ושימוש בתוכנות אוטומטיות ליצירת קישורים נכנסים. למרות שטקטיקות אלו עשויות להיראות כמו דרך מהירה וקלה לשפר את דירוג מנועי החיפוש, הן בסופו של דבר זוכות לעין של מנועי החיפוש ויכולות לגרום לקנסות או אפילו להסרה מוחלטת של אתר מדפי תוצאות של מנועי החיפוש.

 • 1. קניית קישורים:
  אחד הסוגים הנפוצים ביותר של תוכניות קישורים הוא התרגול של קניית קישורים. זה כרוך בתשלום לאתרים אחרים כדי לכלול קישורים לאתר שלך בדפים שלהם. למרות שזו עשויה להיראות כדרך פשוטה ויעילה לבנות קישורים נכנסים במהירות, היא מנוגדת להנחיות של גוגל ויכולה לגרום לקנסות או אפילו להסרה מוחלטת של אתר מדפי תוצאות של מנועי החיפוש.
 • 2. השתתפות ברשתות חילופי קישורים:
  ערכת קישורים נפוצה נוספת היא השתתפות ברשתות חילופי קישורים. רשתות אלו כרוכות במספר אתרים המסכימים להחליף קישורים זה עם זה, במטרה להגביר את דירוג מנועי החיפוש אחד של השני. עם זאת, רשתות מסוג זה מורכבות לרוב מאתרים לא איכותיים וספאמיים ואינם נצפים בחיוב על ידי מנועי החיפוש.
 • 3. שימוש בתוכניות אוטומטיות ליצירת קישורים נכנסים:
  לבסוף, חלק מבעלי אתרים משתמשים בתוכנות אוטומטיות כדי ליצור כמויות גדולות של קישורים נכנסים לאתר שלהם. תוכניות אלו יכולות ליצור אלפי קישורים נכנסים תוך שעות ספורות, אך הרוב המכריע של קישורים אלו הם באיכות נמוכה וספאמי. מנועי חיפוש מסוגלים לזהות סוגים אלה של קישורים נכנסים ויענישו אתרים המשתמשים בהם.

כיצד קישורים נכנסים גרועים משפיעים על האתר שלך?

קישורים נכנסים רעים יכולים להיות בעלי השפעה משמעותית על הבריאות הכללית והביצועים של האתר שלך. אחת הדרכים העיקריות שבהן קישורים נכנסים רעים יכולים להשפיע על האתר שלך היא על ידי השפעה שלילית על הדירוג שלך במנועי החיפוש. מנועי חיפוש רואים בקישורים נכנסים כהבעת אמון או תמיכה לאתר שלך. עם זאת, אם קישורים נכנסים אלה הם מאתרים באיכות נמוכה וספאמיים, מנועי החיפוש יראו את האתר שלך כפחות אמין וסמכותי, מה שעלול לגרום לירידה בדירוג מנועי החיפוש.

בנוסף להשפעה על דירוג מנועי החיפוש, קישורים נכנסים רעים יכולים גם להוביל לירידה בתנועה לאתר. כאשר מנועי חיפוש מזהים מספר רב של קישורים נכנסים באיכות נמוכה המצביעים אל האתר שלך, הם עשויים לסמן את האתר שלך כספאמי או לא רלוונטי. זה יכול לגרום לכך שהאתר שלך יוסר לגמרי מדפי התוצאות של מנועי החיפוש, מה שיכול להשפיע באופן משמעותי על התנועה של האתר שלך ועל הנראות הכוללת.

קישורים נכנסים רעים יכולים גם להשפיע לרעה על חווית המשתמש באתר שלך. כאשר משתמשים לוחצים על קישור נכנס ומופנים לאתר ספאמי או לא רלוונטי, סביר להניח שהם יחוו חוויה שלילית. זה יכול להוביל לשיעורי יציאה גבוהים מדף הכניסה ולירידה במעורבות המשתמש באתר שלך, מה שיכול בסופו של דבר להשפיע על הדירוג שלך במנועי החיפוש.

לבסוף, קישורים נכנסים רעים יכולים גם לסכן את האתר שלך בעונש על ידי מנועי החיפוש. כאשר מנועי חיפוש מזהים מספר רב של קישורים נכנסים באיכות נמוכה המצביעים אל האתר שלך, הם עשויים לראות זאת כניסיון לתמרן את דירוג מנועי החיפוש. זה יכול לגרום לקנסות או אפילו להסרה מלאה של האתר שלך מדפי התוצאות של מנועי החיפוש.

זיהוי קישורים נכנסים גרועים: אילו כלים יכולים לעזור?

ישנם מגוון כלים זמינים שיעזרו לך לזהות קישורים נכנסים גרועים ולזהות בעיות פוטנציאליות בפרופיל הקישורים שלך. כלים אלה יכולים לעזור לך לזהות ולהסיר קישורים נכנסים מזיקים, לשפר את הדירוג שלך במנועי החיפוש, ובסופו של דבר לשפר את הבריאות הכללית ואת הביצועים של האתר שלך.

 • 1. Google Search Console:
  Google Search Console הוא כלי חינמי שמסופק על ידי גוגל המאפשר לך לנטר ולנתח את ביצועי האתר שלך בתוצאות החיפוש של Google. אחת התכונות העיקריות של Google Search Console היא היכולת להציג את פרופיל הקישורים הנכנסים של האתר שלך, כולל המספר הכולל של קישורים נכנסים, הדומיינים המקשרים לאתר שלך וכל בעיה פוטנציאלית עם קישורים נכנסים אלה.
 • 2. SEMrush:
  SEMrush הוא כלי SEO פופולרי המציע מגוון תכונות שיעזרו לך לשפר את דירוג מנוע החיפוש של האתר שלך. אחת התכונות העיקריות של SEMrush היא היכולת לנתח את פרופיל הקישורים שלך ולזהות קישורים נכנסים שעלולים להזיק. SEMrush מספק גם כלי ביקורת קישורים נכנסים שיכול לעזור לך לזהות ולהסיר קישורים נכנסים רעים, כמו גם לפקח על פרופיל הקישורים שלך לאורך זמן.
 • 3. Ahrefs:
  Ahrefs הוא כלי SEO פופולרי נוסף המציע מגוון תכונות שיעזרו לך לשפר את דירוג האתר שלך במנועי החיפוש. אחת מתכונות המפתח של Ahrefs היא היכולת לנתח את פרופיל הקישורים הנכנסים שלך ולזהות קישורים נכנסים שעלולים להזיק. Ahrefs מספקת גם כלי ביקורת קישורים נכנסים שיכול לעזור לך לזהות ולהסיר קישורים נכנסים רעים, כמו גם לפקח על פרופיל הקישורים שלך לאורך זמן.

  כאשר משתמשים בכלים אלה כדי לזהות קישורים נכנסים גרועים, חשוב לזכור שלא כל הקישורים נכנסים נוצרים שווים. קישורים נכנסים מסוימים עשויים להיות בלתי מזיקים, בעוד שאחרים עשויים לפגוע באופן פעיל בדירוג מנוע החיפוש של האתר שלך. חשוב לנתח בקפידה כל קישור נכנס ולקבוע אם הוא עוזר או לא פוגע בביצועים הכוללים של האתר שלך.

אמנות ההתכחשות: כיצד להסיר קישורים נכנסים מזיקים

התנערות היא התהליך של אומר למנועי החיפוש להתעלם מקישורים נכנסים מסוימים שעלולים להזיק לדירוג מנועי החיפוש של האתר שלך. תהליך זה כולל יצירת קובץ שנקרא "קובץ disavow" המפרט את כל הקישורים הנכנסים שאתה רוצה שמנועי החיפוש יתעלמו. לאחר שיצרת את קובץ הדחייה שלך, תוכל לשלוח אותו ל-Google באמצעות Google Search Console.

בעת יצירת קובץ הדחייה שלך, חשוב להיות ספציפי ככל האפשר לגבי הקישורים הנכנסים שברצונך לדחות. משמעות הדבר היא זיהוי כתובות האתרים או הדומיינים הספציפיים המקשרים לאתר שלך וגורמים לבעיות. אתה יכול להשתמש בכלים שהוזכרו בסעיף הקודם כדי לזהות קישורים נכנסים מזיקים אלה.

חשוב לציין שביטול קישורים נכנסים צריך להיות מוצא אחרון. לפני שתדחה קישורים נכנסים כלשהם, תחילה עליך לנסות להסיר אותם באופן ידני על ידי פנייה לבעל האתר ולבקש ממנו להסיר את הקישור. רק לאחר שמיצית את כל האפשרויות האחרות, עליך לשקול לדחות את הקישור האחורי.

בעת יצירת קובץ הדחייה, חשוב לעקוב אחר הנחיות העיצוב הנכונות. קובץ הדחייה שלך צריך להיות קובץ טקסט רגיל המפרט כל כתובת אתר או דומיין של קישורים נכנסים בשורה נפרדת. עליך לכלול גם הערה המסבירה מדוע אתה דוחה כל קישור נכנס.

לאחר שיצרת את קובץ הדחייה שלך, תוכל לשלוח אותו ל-Google באמצעות Google Search Console. חשוב לציין שעשוי לחלוף זמן מה עד שגוגל תעבד את קובץ הדחייה שלך ותעדכן את דירוג מנוע החיפוש של האתר שלך. עליך גם להמשיך לעקוב אחר פרופיל ה-backlink שלך ולבצע את כל ההתאמות הנדרשות לאורך זמן.

האם אתה יכול למנוע הגעה של קישורים רעים?

למרות שאי אפשר למנוע לחלוטין את התרחשותם של קישורים נכנסים רעים, ישנם כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להפחית את הסבירות שהם יופיעו. אחת האסטרטגיות היעילות ביותר היא להתמקד בבניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה מאתרים בעלי מוניטין. על ידי בניית קשרים חזקים עם אתרים אחרים באופן יזום והרווחת קישורים נכנסים טבעיים, אתה יכול להפחית את הצורך להסתמך על קישורים נכנסים שעלולים להזיק.

אסטרטגיה נוספת היא לפקח באופן קבוע על פרופיל ה-backlink שלך באמצעות אחד מהכלים שהוזכרו קודם לכן בפוסט זה. על ידי מעקב צמוד אחר הקישורים הנכנסים שלך, אתה יכול לזהות במהירות כל קישור שעלול להזיק ולנקוט פעולה כדי להסיר או להתנער מהם לפני שישפיעו לרעה על דירוג האתר שלך במנועי החיפוש.

חשוב גם להיות זהיר בעת השתתפות בפעילויות בניית קישורים או קבלת קישורים נכנסים מאתרים אחרים. ודא שכל קישורים נכנסים שאתה מקבל הם מאתרים מוכרים בעלי סמכות דומיין גבוהה ושהם רלוונטיים לתוכן ולקהל של האתר שלך.

בנוסף, כדאי להימנע משימוש בכל טקטיקת SEO של כובע שחור שעלול להוביל ליצירת קישורים נכנסים גרועים. זה כולל אסטרטגיות כמו רכישת קישורים נכנסים או השתתפות בתוכניות קישורים, שעלולות להשפיע במהירות ולגרום לקנסות ממנועי החיפוש.

החשיבות של ביקורת רגילה של קישורים נכנסים

ביקורות רגילות של קישורים נכנסים חיוניים לשמירה על פרופיל קישורים נכנסים בריאים ולהבטחה שהאתר שלך לא ייענש על ידי מנועי החיפוש. על ידי ביצוע ביקורות קבועות, אתה יכול לזהות קישורים נכנסים רעים ולנקוט פעולה כדי להסיר אותם או להתנער מהם לפני שישפיעו לרעה על דירוג מנוע החיפוש של האתר שלך.

אחד היתרונות העיקריים של ביקורות רגילות של קישורים נכנסים הוא שהם יכולים לעזור לך להישאר במעקב אחר כל שינוי בפרופיל הקישורים שלך. ככל שהאתר שלך גדל ומתפתח, זה טבעי שגם פרופיל ה-backlink שלך ישתנה. על ידי ביצוע ביקורות סדירות, אתה יכול להבטיח שפרופיל ה-backlink שלך תמיד מעודכן ומשקף את המצב הנוכחי של האתר שלך.

ביקורת רגילה יכולה גם לעזור לך לזהות דפוסים או מגמות בפרופיל ה-backlink שלך. לדוגמה, אם אתה מבחין שסוג מסוים של קישורים נכנסים גורם בעקביות לבעיות באתר האינטרנט שלך, תוכל לנקוט בצעדים כדי להימנע מסוגים אלה של קישורים נכנסים בעתיד.

יתרון נוסף של ביקורות רגילות של קישורים נכנסים הוא שהם יכולים לעזור לך לזהות הזדמנויות לשיפור באסטרטגיית בניית הקישורים שלך. על ידי ניתוח פרופיל קישורים נכנסים שלך, תוכל לזהות פערים או אזורים שבהם אתה יכול לעשות יותר כדי לבנות קישורים נכנסים איכותיים ורלוונטיים לאתר האינטרנט שלך.

לבסוף, ביקורות רגילות של קישורים נכנסים יכולים לעזור לך להקדים את כל העדכונים או השינויים באלגוריתמים של מנועי החיפוש שעלולים להשפיע על דירוג מנוע החיפוש של האתר שלך. על ידי הישארות מעודכנת לגבי המגמות האחרונות ושיטות העבודה המומלצות בקידום אתרים, אתה יכול להבטיח שפרופיל ה-backlink שלך תמיד מותאם להצלחה.

מסקנה: ניהול קישורים נכנסים שלך להצלחה ארוכת טווח

ניהול הקישורים הנכנסים שלך הוא חיוני להצלחה ארוכת טווח בקידום אתרים. על ידי מעקב צמוד אחר פרופיל הקישורים הנכנסים שלך ונקיטת צעדים להסרה או התכחשות של קישורים נכנסים רעים, אתה יכול להבטיח שהאתר שלך תמיד מותאם למנועי חיפוש. במאמר זה, חקרנו כמה מהאסטרטגיות והכלים העיקריים לאיתור קישורים נכנסים רעים וניהול קישורים נכנסים בצורה יעילה.

 • ביקורת רגילה:
  אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לנהל את הקישורים הנכנסים שלך הוא לבצע ביקורות קבועות. על ידי ניתוח פרופיל קישורים נכנסים שלך על בסיס קבוע, אתה יכול לזהות קישורים נכנסים רעים ולנקוט פעולה כדי להסיר אותם או להתנער מהם לפני שהם גורמים לבעיות באתר שלך. ביקורת רגילה יכולה גם לעזור לך להתעדכן בשינויים בפרופיל ה-backlink שלך ולזהות הזדמנויות לשיפור.
 • כלי ביטול:
  בנוסף לביקורות הרגילות, כלי ה-disavow הוא כלי רב עוצמה לניהול הקישורים הנכנסים שלך. כלי זה מאפשר לך לומר למנועי החיפוש אילו קישורים נכנסים אינך רוצה שישויכו לאתר שלך. על ידי מניעת קישורים נכנסים רעים, אתה יכול להגן על האתר שלך מפני ענישה על ידי מנועי החיפוש.
 • אסטרטגיית בניית קישורים:
  לבסוף, חשוב שתהיה קיימת אסטרטגיית בניית קישורים מוצקה. בניית קישורים נכנסים איכותיים ורלוונטיים היא אחת הדרכים היעילות ביותר לשפר את דירוג האתר שלך במנועי החיפוש. על ידי התמקדות בבניית קשרים עם אתרים אחרים בתעשייה שלך ויצירת תוכן איכותי שאחרים ירצו לקשר אליו, תוכל לבנות פרופיל קישורים נכנסים חזק שיעזור לאתר שלך להצליח בטווח הארוך.

על ידי מעקב קבוע וטיפול בקישורים נכנסים גרועים, בעלי אתרים יכולים לשמור על שלמות האתר שלהם, לשפר את דירוג מנועי החיפוש ולהגן על המוניטין המקוון שלהם. רוצים עזרה? השאירו פרטים ונעשה כל מה שצריך כדי לקדם את ה.

תגיבו, זה לא עולה כסף :)

כותב הפוסט

נעים מאוד, אני ולדי – מקדם אתרים  עם שנים בתחום ה-SEO, בונה אתרים והבעלים של האתר החמוד הזה. 

מחפשים אותך ולא מוצאים?

בוא נבדוק
איך ותוך כמה זמן נכפיל לך את החשיפה!
יש לך שאלות?
תשאירו פרטים, אני כבר אתכם ;)